Apple Pencil Pro Tanıtıldı, İşte Özellikleri ve Fiyatı

Apple, Let Loose etkinliğinde sıkıştırma, döndürme ve dokunsal geri bildirim gibi gelişmiş özellikler sayesinde sezgisel ve hassas kontrol sunan ve Bul uygulaması ile uyumlu Apple Pencil Pro modelini tanıttı. Peki, Apple Pencil Pro özellikleri ve fiyatı nasıl?

Apple Pencil Pro içerisinde yer alan yeni sensör, kullanıcıların aksesuarı sıkarak araçları, çizgi kalınlıklarını ve renkleri hızlı bir şekilde değiştirmek için bir araç paleti açmasına olanak tanıyor. Ek olarak yeni jiroskop, şekilli kalem ve fırça araçlarının hassas kontrolü için kullanıcıların Apple Pencil Pro’yu döndürmesini mümkün kılıyor.

Yeni bir dokunsal motorla donatılan Apple Pencil Pro, kullanıcılar bir Akıllı Şekil’i sıktığında, çift dokunduğunda veya tutturduğunda hafif bir dokunuş sağlıyor.

Apple Pencil Pro, kullanıcıların aksesuarın kaybolması durumunda bulmasına yardımcı olan Bul desteğine sahip ilk Apple Pencil olarak da öne çıkıyor.

Kalem, yeni duyurulan ve yeni bir manyetik arayüze sahip olan iPad Pro ve iPad Air modelleriyle eşleşip şarj olabiliyor ve bu modellerin yan tarafında taşınabiliyor. Aksesuarın diğer iPad modelleri ile uyumlu olmadığının altını çizelim.

Apple Pencil Pro Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple Pencil Pro, 15 Mayıs tarihinden itibaren 5.299 TL fiyat etiketi ile ülkemizde satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x